Glada hästägare

Funderar du på att bli hästägare?

På varje travbana finns en hästägaransvarig som kan hjälpa dig.

Den som vill köpa travhäst, ensam eller tillsammans med andra, kan välja att sköta hela upplägget själv eller att använda något av de färdiga koncept som redan finns att tillgå. Du kanske vill komma i kontakt med andra som vill äga häst tillsammans eller bara prata med någon för att lära dig mer?

Då ska du kontakta den som är hästägaransvarig på din närmaste travbana. Han eller hon kan hjälpa dig att komma i kontakt med ägare eller tränare som har häst till salu.  
 
Nedan hittar du kontaktuppgifter till våra hästägaransvariga och i rutan till höger finns mer information om hur det är att vara hästägare, vilka andelshästar som just nu finns på våra banor och vilken som är din närmaste travbana.

 Lars Ågren

Axevalla
Lars Ågren

Telefon: 0511-263 02
E-post: lars.agren@axevalla.travsport.se
Webbplats: www.axevalla.se

 Arvika
Josefine Bood

Telefon: 070-380 45 86
E-post: josefine.bood@arvika.travsport.se
Webbplats: www.arvikatravet.com  
 Lennart CarlsénBergsåker
Lennart Carlsén
Telefon: 060-66 96 02
E-post: lennart.carlsen@bergsaker.travsport.se
Webbplats: www.bergsaker.com       
 Mikael LundmarkBoden
David Zimmer

Telefon: 0910-530 40
E-post: david.zimmer@boden.travsport.se
Webbplats: www.norrtrav.se
 Elisabeth Johansson
Bollnäs
Elisabeth Johansson

Telefon: 0278-272 42
E-post: elisabeth.johansson@bollnas.travsport.se
Webbplats: www.bollnastravet.com  
 Maj-Britt KarlssonBollnäs
Maj-Britt Karlsson
Telefon: 076-820 55 86
E-post: maj-britt.karlsson@helsingenet.com
Webbplats: www.bollnastravet.com
 Anton ErikssonDannero
Anton Eriksson

Telefon: 070-205 48 90
E-post: anton.eriksson@dannero.travsport.se
Webbplats: www.arenadannero.se 
 
 Michael Wallin

Eskilstuna
Michael Wallin

Telefon: 016-42 82 02
E-post: micke@sundbyholm.com
Webbplats: www.sundbyholm.com

 Johan AmsköldFärjestad
Johan Amsköld

Telefon: 073-717 81 80
E-post: johan.amskold@farjestad.travsport.se
Webbplats: www.farjestadstravet.se  
 Lars KarlssonGävle
Lars Karlsson

Telefon: 076-319 10 77
E-post: lars893@gmail.com
Webbplats: www.gavletravet.com
Mattias FrickHagmyren
Mattias Frick
Telefon: 070-826 50 06
E-post: Mattiasfrick12@gmail.com
Webbplats: www.hagmyren.se
 Jeanette NilssonHalmstad
Jeanette Daresjö

Telefon: 035-10 91 82
E-post: jeanette.daresjo@halmstad.travsport.se
Webbplats: www.halmstadtravet.com  
 Mats AhlkvistJägersro
Mats Ahlkvist
Telefon: 040-671 82 06
E-post: mats.ahlkvist@jagersro.travsport.se
Webbplats: www.jagersro.se  
 Kalmar

Telefon:
E-post:
Webbplats: www.kalmartravet.se
 Roger ElebringMantorp
Roger Elebring
Telefon: 0142-825 06
E-post: roger.elebring@mantorp.travsport.se
Webbplats: www.mantorptravet.com
 Berit BjuhrMantorp
Berit Bjuhr
Telefon: 073-425 59 44
E-post: beritbjuhr@hotmail.com
Webbplats: www.mantorptravet.com
 Britt-Marie Johansson
Romme
Britt-Marie Johansson
Telefon: 0243-23 95 00
E-post: britt-marie.johansson@romme.travsport.se
Webbplats: www.dalatravet.se 
 
 Åsa HolmbergRättvik
Åsa Holmberg
Telefon: 0248-130 25
E-post: asa.holmberg@romme.travsport.se 
Webbplats: www.dalatravet.se 
 
 Henrik BäckströmSkellefteå
Henrik Bäckström
Telefon: 0910-71 11 62
E-post: henrik.backstrom@skelleftea.travsport.se 
Webbplats: www.norrtrav.se
 Janne HuhtaSolvalla
Janne Huhta
Telefon: 08-635 90 11
E-post: janne.huhta@solvalla.travsport.se
Webbplats: www.solvalla.se   
 Solänget
Sture Magnusson
Telefon: 070-214 43 17
E-post: sture.magnusson@solanget.travsport.se
Webbplats: www.solangettrav.se  
 Håkan PerssonUmåker
Håkan Persson

Telefon: 090-10 07 55
E-post: hakan.persson@umaker.travsport.se
Webbplats: www.umaker.se 
 Simon Röcklinger

Visby
Simon Röcklinger

Telefon: 0704-86 55 85
E-post: simon.rocklinger@visby.travsport.se
Webbplats: www.visbytravet.se

 Kristofer JakobssonÅby
Kristofer Jakobsson

Telefon: 031-706 66 10
E-post: kristofer.jakobsson@aby.travsport.se
Webbplats: www.abytravet.se
 Ingela Liljestrand Roth

Åmål
Ingela Liljestrand Roth

Telefon: 0532-663 80
E-post: ingela.rooth@amal.travsport.se
Webbplats: www.amalstravet.se

 Roger MoströmÅrjäng
Roger Moström

Telefon: 0573-63 85 63
E-post: roger.mostrom@arjang.travsport.se
Webbplats: www.arjangstravet.se
 Claes BrobergÖrebro/Lindesberg
Claes Broberg

Telefon: 019-20 88 18
E-post: claes.broberg@orebro.travsport.se
Webbplats: www.orebrotravet.se / www.lindetrav.se
 Östersund
Anna-Carin Alander

Telefon: 073-180 91 37
E-post: anna-carin.alander@ostersund.travsport.se
Webbplats: www.ostersundstravet.com 
 

 

Senast uppdaterad 2017-04-12. kundtjanst@travsport.se


Fler nyheter:



Elin är den första Travprofilen!

2017-10-20 15:00

Så här blir V75 nästa år – kalender, klasser och prispengar

2017-10-20 10:00

Hästägare ska vara momspliktiga

2017-10-17 17:05
Till nyhetsarkivet