Tävlingskalender

Augusti 2017

Tis
1
Visby - Ponny , 17:30,
Romme , 12:20, V4
Solänget , 18:15, V64, Nordgubbens Minne
Jägersro , 18:25, V4
Solänget - Ponny Enstaka lopp
Ons
2
Solvalla , 18:30, V86, Solvallaserien
Tor
3
Lindesberg , 12:20, V4
Bollnäs , 15:00, V4
Boden , 18:15, V64, Björnkampen
Åby , 18:25, V4
Östersund - Ponny , 10:00,
Visby - Ponny , 17:30, Kval
Bollnäs - Ponny Enstaka lopp
Fre
4
Solvalla , 12:45, V65
Visby , 18:05, V4
Gävle , 18:15, V64
Boden - Ponny , 18:00, Heldag
Gävle - Ponny Enstaka lopp
Visby - Ponny Enstaka lopp
Lör
5
Bergsåker , 11:00, V4
Jägersro , 11:10, V4
Rättvik , 14:45, V75, Ego Boys Minne
Färjestad , 18:55, V65
Mantorp - Ponny , 12:00, Heldag
Färjestad - Ponny Enstaka lopp
Jägersro - Ponny Enstaka lopp
Rättvik - Ponny Enstaka lopp
Sön
6
Vaggeryd , 11:10, V4
Årjäng , 14:00, V4
Hagmyren , 14:10, GS75, Dam-SM
Boden - Ponny , 11:30, Heldag
Östanåkra - Ponny , 12:00, Heldag
Hagmyren - Ponny Enstaka lopp
Årjäng - Ponny Enstaka lopp
Mån
7
Åmål , 12:20, V4
Örebro , 18:15, V64, E3 Uttagningslopp
Halmstad , 18:25, V4
Tis
8
Solänget , 12:20, V4
Jägersro , 18:15, V64
Romme , 18:25, V4
Ons
9
Solvalla , 18:30, V86, The Owners Trophy
Tor
10
Skellefteå , 12:20, V4
Bollnäs , 18:15, V64
Fre
11
Åby , 12:45, V65
Umåker , 18:15, V64
Visby - Ponny , 16:00, Heldag
Lör
12
Vemdalen, ej totodag , 12:00, Ej totodag
Åby , 14:45, V75, Åby Stora Pris
Gävle , 18:55, V65
Oviken - Ponny , 12:00, Heldag
Gävle - Ponny Enstaka lopp
Åby - Ponny Enstaka lopp
Sön
13
Tingsryd , 11:00, V4
Arvika , 11:10, V4
Dannero , 12:45, V75, Svenskt Kallblodskriterium
Visby - Ponny , 10:00, Heldag
Lindesberg - Ponny , 12:00, Heldag
Dannero - Ponny Enstaka lopp
Mån
14
Färjestad , 12:20, V4
Mantorp , 18:25, V4
Tis
15
Vaggeryd , 12:20, V4
Jägersro , 18:15, V64
Östersund , 18:25, V4
Jägersro - Ponny Enstaka lopp
Ons
16
Solvalla , 18:00, V75, Jubileumspokalen
Solvalla - Ponny , 15:55, Enstaka lopp
Tor
17
Eskilstuna , 12:20, V4
Bergsåker , 18:15, V64, E3 Bonus
Skellefteå , 18:20, V4
Åby , 18:25, V4
Fre
18
Solvalla , 12:45, V65
Romme , 18:15, V64, E3 Consolations
Kalmar , 18:25, V4
Umåker - Ponny , 18:00, Heldag
Jägersro - Ponny
Kalmar - Ponny Enstaka lopp
Romme - Ponny Enstaka lopp
Lör
19
Visby , 11:00, V4
Umåker , 11:10, V4
Romme , 14:45, V75, E3 finaler 1640 meter
Solvalla - Ponny , 12:00, Heldag
Visby - Ponny Enstaka lopp
Sön
20
Hagmyren , 14:00, V4
Årjäng , 14:10, GS75
Kalmar - Ponny , 12:00, Heldag
Umåker - Ponny , 12:00, Heldag
Årjäng - Ponny Enstaka lopp
Mån
21
Dannero , 12:20, V4
Färjestad , 18:15, V64, E3 Bonus
Bollnäs , 18:25, V4
Tis
22
Solänget , 12:20, V4
Gävle , 18:15, V64, E3 Bonus
Eskilstuna , 18:25, V4
Ons
23
Jägersro , 18:00, V75, Svenskt Travderby & Derbystoet - uttagningslopp
Tor
24
Boden , 12:20, V4
Åby , 18:00, V75
Örebro , 18:25, V4
Örebro - Ponny Enstaka lopp
Fre
25
Mantorp , 12:45, V65
Bergsåker , 18:00, V75, Breeders' Crown Tvååriga
Bergsåker - Ponny Enstaka lopp
Lör
26
Vaggeryd , 11:10, V4
Bergsåker , 14:45, V75, Sundsvall Open Trot
Kalmar , 18:55, V65
Arvika - Ponny , 12:00, Heldag
Tomelilla - Ponny , 12:00, Heldag
Bergsåker - Ponny Enstaka lopp
Kalmar - Ponny Enstaka lopp
Vaggeryd - Ponny Enstaka lopp
Sön
27
Skellefteå , 11:00, V4
Solvalla , 11:10, V4
Åmål , 14:00, V4
V75 , V75, Charlottenlund, Dansk Trav Derby
Eskilstuna - Ponny , 11:00, Heldag
Skellefteå - Ponny Enstaka lopp
Solvalla - Ponny Enstaka lopp
Mån
28
Färjestad , 12:20, V4
Halmstad , 18:15, V64, Euro Classic Trot Sommarpris
Romme , 18:25, V4
Tis
29
Visby , 12:20, V4
Östersund , 18:15, V64
Eskilstuna , 18:20, V4
Axevalla , 18:25, V4
Visby - Ponny Enstaka lopp
Ons
30
Solvalla , 18:15, V86, Ibrahim Paschas lopp
Åby , 18:27, V86
Tor
31
Hagmyren , 12:20, V4
Örebro , 18:15, V64, E3 Bonus
Rättvik , 18:25, V4

Augusti 2017