Tävlingskalender

September 2017

Fre
1
Jägersro , 12:45, V65
Årjäng , 15:00, V4
Umåker , 18:15, V64, Breeders' Crown - Uttagningar
Lör
2
Dannero , 11:10, V4
Jägersro , 14:45, V75, Jägersros Stora Treåringspris
Boden , 18:55, V65
Vaggeryd - Ponny , 12:00, Heldag
Visby - Ponny , 12:00, Heldag
Boden - Ponny Enstaka lopp
Sön
3
Jägersro , 12:45, V75, Svenskt Travderby
Rättvik - Ponny , 12:00, Heldag
Jägersro - Ponny Enstaka lopp
Mån
4
Bollnäs , 12:20, V4
Mantorp , 18:15, V64
Färjestad , 18:25, V4, Septembermästaren
Färjestad - Ponny Enstaka lopp
Tis
5
Halmstad , 12:20, V4
Eskilstuna , 18:15, V64, E3 Bonus
Bergsåker , 18:25, V4
Eskilstuna - Ponny Enstaka lopp
Ons
6
Solvalla , 18:15, V86, Juliennes lopp
Åby , 18:27, V86
Tor
7
Åmål , 12:20, V4
Gävle , 18:15, V64, Fyraåringsstjärnan
Östersund , 18:25, V4
Gävle - Ponny Enstaka lopp
Fre
8
Skellefteå , 12:45, V65
Romme , 18:15, V64, Charlie Mills Race
Kalmar , 18:25, V4
Romme - Ponny Enstaka lopp
Lör
9
Mantorp , 11:10, V4
Solänget , 14:45, V75, Silverörnen
Rättvik , 18:55, V65
Gävle - Ponny , 11:00, Heldag
Östanåkra - Ponny , 12:00, Heldag
Mantorp - Ponny Enstaka lopp
Solänget - Ponny Enstaka lopp
Sön
10
Solvalla , 11:10, V4
Hagmyren , 12:45, V4
Vaggeryd , 14:00, V4, SmålandsMästaren
V75 , V75, Bjerke, Klasselöpsdagen
Hagmyren - Ponny Enstaka lopp
Solvalla - Ponny Enstaka lopp
Vaggeryd - Ponny Enstaka lopp
Mån
11
Bergsåker , 12:20, V4
Färjestad , 18:15, V64, E3 Bonus
Halmstad , 18:25, V4
Halmstad - Ponny Enstaka lopp
Tis
12
Visby , 12:20, V4
Axevalla , 18:15, V64
Umåker - Ponny , 18:20,
Ons
13
Solvalla , 18:15, V86, Itaka Sunds lopp
Jägersro , 18:27, V86
Jägersro - Ponny Enstaka lopp
Tor
14
Dannero , 12:20, V4
Åby , 18:15, V64
Örebro , 18:25, V4
Halmstad - Ponny
Örebro - Ponny Enstaka lopp
Fre
15
Solvalla , 12:45, V65
Boden , 18:15, V64, Mäster Gustafs Pokal
Romme , 18:25, V4
Lör
16
Årjäng , 13:00, V4, Marknadstravet
Bollnäs , 14:45, V75, Bollnäsloppet
Mantorp , 18:55, V65
Bollnäs - Ponny Enstaka lopp
Årjäng - Ponny Enstaka lopp
Sön
17
Solänget , 11:10, V4
Solvalla , 13:30, GS75, Svenskt Trav-Kriterium & Svenskt Trav-Oaks - uttagningslopp
Årjäng , 14:00, V4, Marknadstravet
Bergsåker - Ponny , 11:30, Heldag
Jägersro - Ponny , 12:00, Heldag
Årjäng - Ponny Enstaka lopp
Mån
18
Rättvik , 12:20, V4
Halmstad , 18:15, V64, HallandsMästaren
Tis
19
Skellefteå , 12:20, V4
Eskilstuna , 18:15, V64
Axevalla , 18:20, V4
Jägersro , 18:25, V4
Eskilstuna - Ponny Enstaka lopp
Ons
20
Solvalla , 18:15, V86, Uttagning Grand Prix de l'UET
Bergsåker , 18:27, V86, E3 Bonus
Tor
21
Visby , 12:20, V4
Örebro , 18:15, V64, TeleBolaget Grand Prix
Åby , 18:25, V4
Visby - Ponny Enstaka lopp
Fre
22
Solvalla , 12:45, V65
Kalmar , 18:15, V64, Vilhelm Johanssons Minneslopp
Gävle , 18:20, V4
Kalmar - Ponny Enstaka lopp
Lör
23
Umåker , 11:10, V4
Färjestad , 14:45, V75, Uno Sweds Minneslopp
Östersund , 18:55, V65
Solvalla - Ponny , 11:00, Heldag
Solänget - Ponny , 11:30, Heldag
Färjestad - Ponny Enstaka lopp
Sön
24
Årjäng , 11:10, V4
Dannero , 12:45, V4
Rättvik , 14:00, V4
Kalmar - Ponny , 12:00, Heldag
Åby - Ponny , 12:00, Heldag
Rättvik - Ponny Enstaka lopp
Mån
25
Hagmyren , 12:20, V4
Mantorp , 18:15, V64
Halmstad , 18:25, V4
Halmstad - Ponny Enstaka lopp
Tis
26
Romme , 12:20, V4
Eskilstuna , 18:15, V64
Jägersro , 18:25, V4
Jägersro - Ponny Enstaka lopp
Ons
27
Solvalla , 18:15, V86, ASVT Trottex Auktionslopp - Tvååringslopp
Åby , 18:27, V86
Tor
28
Solänget , 12:20, V4
Bollnäs , 18:25, V4
Fre
29
Solvalla , 12:45, V65
Bergsåker , 18:15, V64, Sleipnerdagen - 11 kallblodslopp
Axevalla , 18:25, V4
Lör
30
Solvalla , 14:45, V75, Grand Prix de l'UET
Boden , 18:55, V65
Färjestad - Ponny , 12:00, Heldag
Boden - Ponny Enstaka lopp

September 2017