Kommande Tävlingar
  • Solvalla

    2020-09-30

    **, Oaks Consolation

  • Jägersro

    2020-09-30

    **, Breeders Course 2 years old

  • Visby

    2020-10-01

  • Åby

    2020-10-01

  • Bollnäs

    2020-10-01

    *

  • Axevalla

    2020-10-02

  • Östersund

    2020-10-02

    Breddlopp

  • Kalmar

    2020-10-02

    *, Vilhelm Johanssons Minneslopp

  • Rättvik

    2020-10-02

  • Visby - Ponny

    2020-10-03

  • Dannero - Ponny

    2020-10-03

  • Eskilstuna - Ponny

    2020-10-03

  • Åby

    2020-10-03

    Breddlopp

  • Skellefteå

    2020-10-03

    ***STL, Stig Lindmarks Styrkeprov

  • Romme

    2020-10-03

  • Solvalla

    2020-10-04

    Breddlopp

  • Hagmyren

    2020-10-04

  • Jägersro - Ponny

    2020-10-04

  • Årjäng

    2020-10-04

    *, Interjakts Årjängsmästare

  • Boden

    2020-10-06

  • Örebro

    2020-10-06

    *, Breeders' Crown - Uttagningar

  • Jägersro

    2020-10-06

    Breeders Course 3 years old - bonuslopp

  • Solvalla

    2020-10-07

    **, Breeders' Crown Tvååriga

  • Åby

    2020-10-07

    **, Breeders' Crown Tvååriga

  • Halmstad

    2020-10-08

  • Bergsåker

    2020-10-08

    *, E3 Bonus

  • Åby

    2020-10-10

    ***, Svenskt Mästerskap

Foto: Girlpower HB, TR Bild

Allsvenska kuskligan: Topptrion vinner mest

Topptrion i den allsvenska kuskligan håller ställningarna och var de som vann flest lopp förra veckan.


Värst var Örjan Kihlström som tog sju segrar före Jorma Kontio som bärgade sex triumfer. Ulf Ohlsson är dock i fortsatt överlägsen ledning och har 66 segrars försprång ner till tvåan Kontio.

Allsvenska kuskligan:

1. Ulf Ohlsson, Solvalla, 261-224-164
2. Jorma Kontio, Solvalla, 195-96-117
3. Örjan Kihlström, Solvalla, 183-141-113
4. Carl Johan Jepson, Färjestad, 176-183-140
5. Björn Goop, Färjestad, 161-104-91
6. Peter Untersteiner, Halmstad, 135-88-102
7. Johan Untersteiner, Halmstad, 116-88-65
8. Rikard N Skoglund, Bergsåker, 115-163-133
9. Erik Adielsson, Solvalla, 112-80-42
10. Magnus A Djuse, Östersund, 97-91-59
11. Christoffer Eriksson, Jägersro, 85-86-69
12. Kim Eriksson, Mantorp, 85-67-70
13. Robert Bergh, Åby, 83-63-39
14. Magnus Jakobsson, Färjestad 79-53-46
15. Oskar J Andersson, Romme, 77-74-54

Siffror till och med 20 oktober.

Kanal 75

Publicerad den 22 oktober 2019. kundtjanst@travsport.se

Nyheter