Kommande Tävlingar
  • Hagmyren

    2020-09-24

  • Solvalla - Ponny

    2020-09-24

  • Örebro

    2020-09-24

    Breddlopp

  • Boden

    2020-09-24

    *, Mäster Gustafs Pokal

  • Romme - Ponny

    2020-09-25

  • Åmål

    2020-09-25

  • Jägersro

    2020-09-25

  • Bergsåker

    2020-09-25

    *

  • Axevalla

    2020-09-25

    Breddlopp

  • Romme

    2020-09-25

  • Visby - Ponny

    2020-09-26

  • Umåker - Ponny

    2020-09-26

  • ST

    2020-09-26

    Ålandstravet Mariehamn

  • Östersund - Ponny

    2020-09-26

  • Solvalla

    2020-09-26

    ***STL, Svenskt Trav-Kriterium

  • Hagmyren - Ponny

    2020-09-27

  • Solvalla

    2020-09-27

    ***, STL Open

  • Dannero

    2020-09-27

    Breddlopp

  • Tingsryd - Ponny

    2020-09-27

  • Umåker

    2020-09-28

  • Halmstad

    2020-09-28

    *, HallandsMästaren

  • Färjestad

    2020-09-28

    Breddlopp

  • Solvalla

    2020-09-30

    **, Oaks Consolation

  • Jägersro

    2020-09-30

    **, Breeders Course 2 years old

  • Visby

    2020-10-01

  • Åby

    2020-10-01

  • Bollnäs

    2020-10-01

    *

  • Axevalla

    2020-10-02

  • Östersund

    2020-10-02

    Breddlopp

  • Kalmar

    2020-10-02

    *, Vilhelm Johanssons Minneslopp

  • Rättvik

    2020-10-02

  • Visby - Ponny

    2020-10-03

  • Åby

    2020-10-03

    Breddlopp

  • Dannero - Ponny

    2020-10-03

  • Eskilstuna - Ponny

    2020-10-03

  • Skellefteå

    2020-10-03

    ***STL, Stig Lindmarks Styrkeprov

  • Romme

    2020-10-03

  • Jägersro - Ponny

    2020-10-04

  • Årjäng

    2020-10-04

    *, Interjakts Årjängsmästare

Startspåren klara till Pokalloppen

Så här startar hästarna på Åby den 9 maj.


Konung Gustaf V:s Pokal

Nr, häst, tränare

  1. Osterc – Helena Burman
  2. Aetos Kronos – Jerry Riordan
  3. Click Bait – Stefan Melander
  4. Power – Robert Bergh
  5. Green Manalishi – Stefan Melander
  6. Don Fanucci Zet – Daniel Redén 
  7. Upset Face – Adrian Kolgjini
  8. Karat Band – Åke Lindblom
  9. Gaylord Am – Kristian Lindberg
  10. Exodus Brick – Jörgen Westholm
  11. Admiral As – Reijo Liljendahl
  12. Tabasco C.D. – Stefan Granlund

Drottning Silvias Pokal

  1. Alaska Kronos – Daniel Redén
  2. Tonique – Åke Lindblom
  3. Dontlooseallmoney – Jim Oscarsson
  4. Gobi Princess – André Eklundh
  5. Diana Zet – Daniel Redén
  6. Ganga Bae – Stefan Melander
  7. Schweppes – Ola Samuelsson
  8. Mahma Lane – Peter Untersteiner
  9. Residual Thrust – Stefan Melander
  10. Sashay My Way – Adrian Kolgjini
  11. M.B.S.Pretty Girl – Johan Untersteiner
  12. Grande Diva Sisu – Per Nordström

Publicerad den 24 april 2020. kundtjanst@travsport.se

Nyheter