Kommande Tävlingar
  • Hagmyren - Ponny

    2020-07-09

  • Hagmyren

    2020-07-09

  • Örebro

    2020-07-09

    *, Juliloppet

  • Dannero

    2020-07-10

  • Rättvik - Ponny

    2020-07-10

  • Axevalla

    2020-07-10

    *, StoChampionatet - uttagningar

  • Bollnäs

    2020-07-10

  • Årjäng

    2020-07-10

  • Årjäng

    2020-07-11

    ***STL, Årjängs Stora Sprinterlopp

  • Solänget

    2020-07-11

  • Kalmar - Ponny

    2020-07-12

  • Solänget - Ponny

    2020-07-12

  • Östersund

    2020-07-12

    Svenskt Kallblodsderby - uttagningar

  • Skellefteå

    2020-07-13

  • Halmstad

    2020-07-13

  • Solvalla

    2020-07-13

    *, Hjördis lopp

  • Rättvik

    2020-07-13

  • Kalmar

    2020-07-15

  • Arvika

    2020-07-15

  • Eskilstuna

    2020-07-15

    **, ICA Maxi Eskilstuna Fyraåringstest

  • Boden

    2020-07-16

  • Visby

    2020-07-16

  • Bergsåker

    2020-07-16

    *, Norrlands Grand Prix

  • Umåker

    2020-07-17

  • Axevalla

    2020-07-17

    *, Trippeltravet - Axevalla Maraton

  • Bollnäs

    2020-07-17

  • Romme

    2020-07-17

    Breddlopp

  • Solvalla - Ponny

    2020-07-18

  • Axevalla

    2020-07-18

    ***STL, Trippeltravet - Axevallalöpning

  • Dannero

    2020-07-18

  • Axevalla

    2020-07-19

    ***, Trippeltravet - StoChampionatet

Startspåren klara till Pokalloppen

Så här startar hästarna på Åby den 9 maj.


Konung Gustaf V:s Pokal

Nr, häst, tränare

  1. Osterc – Helena Burman
  2. Aetos Kronos – Jerry Riordan
  3. Click Bait – Stefan Melander
  4. Power – Robert Bergh
  5. Green Manalishi – Stefan Melander
  6. Don Fanucci Zet – Daniel Redén 
  7. Upset Face – Adrian Kolgjini
  8. Karat Band – Åke Lindblom
  9. Gaylord Am – Kristian Lindberg
  10. Exodus Brick – Jörgen Westholm
  11. Admiral As – Reijo Liljendahl
  12. Tabasco C.D. – Stefan Granlund

Drottning Silvias Pokal

  1. Alaska Kronos – Daniel Redén
  2. Tonique – Åke Lindblom
  3. Dontlooseallmoney – Jim Oscarsson
  4. Gobi Princess – André Eklundh
  5. Diana Zet – Daniel Redén
  6. Ganga Bae – Stefan Melander
  7. Schweppes – Ola Samuelsson
  8. Mahma Lane – Peter Untersteiner
  9. Residual Thrust – Stefan Melander
  10. Sashay My Way – Adrian Kolgjini
  11. M.B.S.Pretty Girl – Johan Untersteiner
  12. Grande Diva Sisu – Per Nordström

Publicerad den 24 april 2020. kundtjanst@travsport.se

Nyheter