Kommande Tävlingar
  • Romme - Ponny

    2020-09-29

  • Romme

    2020-09-29

  • Mantorp

    2020-09-29

    Breddlopp

  • Eskilstuna

    2020-09-29

    *, E3 Bonus

  • Solvalla

    2020-09-30

    **, Oaks Consolation

  • Jägersro

    2020-09-30

    **, Breeders Course 2 years old

  • Visby

    2020-10-01

  • Åby

    2020-10-01

  • Bollnäs

    2020-10-01

    *

  • Axevalla

    2020-10-02

  • Östersund

    2020-10-02

    Breddlopp

  • Kalmar

    2020-10-02

    *, Vilhelm Johanssons Minneslopp

  • Rättvik

    2020-10-02

  • Visby - Ponny

    2020-10-03

  • Åby

    2020-10-03

    Breddlopp

  • Dannero - Ponny

    2020-10-03

  • Eskilstuna - Ponny

    2020-10-03

  • Skellefteå

    2020-10-03

    ***STL, Stig Lindmarks Styrkeprov

  • Romme

    2020-10-03

  • Solvalla

    2020-10-04

    Breddlopp

  • Hagmyren

    2020-10-04

  • Färjestad

    2020-10-05

    E3 Bonus

  • Gävle

    2020-10-05

  • Mantorp

    2020-10-05

    *

  • Boden

    2020-10-06

  • Örebro

    2020-10-06

    *, Breeders' Crown - Uttagningar

  • Jägersro

    2020-10-06

    Breeders Course 3 years old - bonuslopp

  • Solvalla

    2020-10-07

    **, Breeders' Crown Tvååriga

  • Åby

    2020-10-07

    **, Breeders' Crown Tvååriga

  • Halmstad

    2020-10-08

  • Bergsåker

    2020-10-08

    *, E3 Bonus

Dags för Åby Stora Pris

På lördag körs Åby Stora Pris, med 2 000 000 kronor till segraren. Loppet är ett styrkeprov då det körs över 3 140 meter. Vem är starkast?


Åby Stora Pris 2020

3 140 meter autostart.

Nr, häst, kusk

1. Ble du Gers – Per-Oleg Midtfjeld
2. Cokstile – Wilhelm Paal
3. Handsome Brad – Carl Johan Jepson
4. Pacific Face – Giuseppe Lubrano
5. Velvet Gio – Jorma Kontio
6. Who's Who – Örjan Kihlström
7. Don Williams – Mika Forss
8. Moni Viking – Björn Goop
9. Mindyourvalue W.F. – Robert Bergh
10. Makethemark – Ulf Ohlsson
11. Cyber Lane – Johan Untersteiner
12. Very Kronos – Erik Adielsson

Loppet ingår i STL Open.

Bilden: Who’s Who vid senaste segern.