Kommande Tävlingar
  • Hagmyren - Ponny

    2020-09-27

  • Solvalla

    2020-09-27

    ***, STL Open

  • Dannero

    2020-09-27

    Breddlopp

  • Tingsryd - Ponny

    2020-09-27

  • Umåker

    2020-09-28

  • Halmstad

    2020-09-28

    *, HallandsMästaren

  • Färjestad

    2020-09-28

    Breddlopp

  • Romme - Ponny

    2020-09-29

  • Romme

    2020-09-29

  • Mantorp

    2020-09-29

    Breddlopp

  • Eskilstuna

    2020-09-29

    *, E3 Bonus

  • Solvalla

    2020-09-30

    **, Oaks Consolation

  • Jägersro

    2020-09-30

    **, Breeders Course 2 years old

  • Visby

    2020-10-01

  • Åby

    2020-10-01

  • Bollnäs

    2020-10-01

    *

  • Axevalla

    2020-10-02

  • Östersund

    2020-10-02

    Breddlopp

  • Kalmar

    2020-10-02

    *, Vilhelm Johanssons Minneslopp

  • Rättvik

    2020-10-02

  • Visby - Ponny

    2020-10-03

  • Åby

    2020-10-03

    Breddlopp

  • Dannero - Ponny

    2020-10-03

  • Eskilstuna - Ponny

    2020-10-03

  • Skellefteå

    2020-10-03

    ***STL, Stig Lindmarks Styrkeprov

  • Romme

    2020-10-03

  • Solvalla

    2020-10-04

    Breddlopp

  • Jägersro - Ponny

    2020-10-04

  • Årjäng

    2020-10-04

    *, Interjakts Årjängsmästare

  • Hagmyren

    2020-10-04

  • Färjestad

    2020-10-05

    E3 Bonus

  • Gävle

    2020-10-05

  • Mantorp

    2020-10-05

    *

  • Boden

    2020-10-06

  • Örebro

    2020-10-06

    *, Breeders' Crown - Uttagningar

  • Jägersro

    2020-10-06

    Breeders Course 3 years old - bonuslopp

  • Solvalla

    2020-10-07

    **, Breeders' Crown Tvååriga

  • Åby

    2020-10-07

    **, Breeders' Crown Tvååriga

Foto: Maria Holmén, TR Bild

Allsvenska kuskligan: Ligaledaren Skoglund värst förra veckan

Rikard N Skoglund tog åtta segrar under förra veckan och behåller ledningen i allsvenska kuskligan.


Allsvenska kuskligan:

  1. Rikard N Skoglund, Solvalla, 26-16-14
  2. Jorma Kontio, Solvalla, 18-10-11
  3. Ulf Ohlsson, Solvalla, 15-20-20
  4. Carl Johan Jepson, Färjestad, 15-18-15
  5. Magnus A Djuse, Östersund, 15-13-7
  6. Johan Untersteiner, Halmstad, 15-9-10
  7. Örjan Kihlström, Solvalla, 12-10-12
  8. Erik Adielsson, Solvalla, 12-5-7
  9. Mats E Djuse, Hagmyren, 11-13-12
  10. Kim Eriksson, Mantorp, 11-7-5
  11. Kaj Widell, Solvalla, 9-9-3
  12. Mika Forss, Finland, 9-4-7
  13. Stefan Persson, Halmstad, 8-6-6
  14. Oskar J Andersson, Romme, 5-8-6
  15. Thomas Uhrberg, Jägersro 7-7-2

    Siffror till och med 2 februari

Kanal 75

Publicerad den 3 februari 2020. kundtjanst@travsport.se

Nyheter